هر چیزی به علی(ع) برنگردد به اصل خود برنگشته است

آیت الله کاظم صدیقی در جلسه ای که به مناسبت هفته قوه قضاییه با حضور تعدادی از رؤسای کل دادگستری های استان ها و مسئولین دستگاه قضایی با هدف تبیین برنامه های بنیاد بین المللی غدیر و اولین همایش ملّی عدالت از منظر امیرالمؤمنین(ع) برگزار گردید اظهار داشت: امیرالمؤمنین(ع) بعد از رسول گرامی اسلام(ص) برترین الگوی عدالت برای بشریت است .

به گزارش خبرنگار خبرخونه ، دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر گفت: هرچیزی به علی(ع) برنگردد به اصل خود برنگشته است و اصل و فر ع در عدالت امیرالمؤمنین(ع) خلاصه می‌شود. وی افزود: یکی از ارکان اساسی در زندگی انسان‌ها عدل است که زیربنای زندگی توأم با آرامش را رقم می‌زند و بشریت امروز با داشتن گنجینه‌ای مانند امیرالمؤمنین(ع) ، حکمرانی عادلانه را باید سرلوحه خود قرار دهد همانطور که علی(ع) در فرمان حکومتی خود به مالک اشتر، حق و عدالت را مورد تأکید قرار می‌دهند .

عضو شورایعالی قضایی کشور در ادامه افزود: بنیاد بین المللی غدیر یکی از موفقیت هایش برگزاری همایش‌های علمی، پژوهشی و جشنواره‌های فرهنگی، هنری در داخل و خارج از کشور است. و در این سال‌های طولانی از حیات بابرکتش انصافاً خوش درخشیده است و در همایش علمی عدالت از منظر امیرالمؤمنین(ع) نیز که با همکاری قوه قضاییه و با همت دادگستری کل استان مرکزی، دانشگاه اراک، دانشگاه امام صادق(ع) و تعداد دیگری از دانشگاه‌های برتر کشور برگزار می‌نماید، هدفش تبیین راه‌های توسعه عدالت علوی است و بنیاد غدیر با پرچمداران برپاکننده عدالت در سطح جامعه مناسبات خوبی دارد. و در این باره اولین رونق فضای غدیر در کشور، شناساندن امیرالمؤمنین(ع) و عدالت آن حضرت در جامعه است .

در ادامه دکترحسین ظریف منش مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر با اشاره به اینکه بنیاد بین المللی غدیر نهادی مردمی، مذهی و اجتماعی است اظهار داشت: پس از چندین سال پیگیری بنیاد در مورد نامگذاری دهه امامت و ولایت و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر به عنوان « دهه امامت و ولایت » در تقویم رسمی کشور ثبت گردید .

قائم مقام دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر در ادامه افزود: برگزاری ده‌ها هزار برنامه در زمینه گرامیداشت دهه ولایت و عید سعید غدیر از جمله برگزاری ده‌ها همایش علمی و کنگره بین المللی و جشنواره هایی نظیر شعر، خوشنویسی، هنرهای تجسمی و برگزاری مسابقات علمی و فرهنگی از جمله برنامه‌های دهه امامت و ولایت سال جاری است .

ظریف منش در ادامه افزود : طبق هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان صدا و سیما، رسانه ملّی علاوه بر تولید و پخش برنامه‌های معرفتی در حوزه غدیر نظیر: نشست‌های علمی، مسابقات علمی و ... ، جشن‌های غدیری و مراسم‌های بزرگداشت دهه ولایت در داخل و خارج از کشور را پوشش خواهد داد .

مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر همچنین گفت: این بنیاد ضمن ساماندهی و حمایت از گروه‌های مختلف مردمی، برگزاری دومین جشنواره ملّی فرهنگی هنری علوی ویژه دانش آموزان سراسر کشور با همکاری وزارت آموزش و پرورش، برگزاری دومین جشنواره بین المللی شعر ترکی غدیر، سومین جشنواره ملّی خوشنویسی غدیر، نهمین جشنواره ملّی شعر غدیر، ششمین جشنواره بین المللی حمایت از آثار دانشجویی غدیر، اولین جشنواره ملّی راه روشن، اولین جشنواره ملّی تجلیل از رسانه‌های فعال در حوزه غدیر، اولین همایش ملّی فرهنگی هنری مباهله، نخستین کنگره بین المللی راهکارهای ترویج فرهنگ غدیر و نهج البلاغه در جهان، دوازهمین همایش ملّی سیره علوی، هفتمین همایش تبیینی مباهله، اولین همایش ملّی علی(ع) مقتدای ورزشکاران، پنجمین دوره ملّی تربیت متخصص غدیر را از جمله برنامه‌های متمرکز بنیاد بین المللی غدیر عنوان کرد .

در این نشست همچنین رؤسای کل دادگستری و دادستان‌های استان‌های مرکزی، خراسان رضوی، مازندران، ایلام و فارس، ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، سازمان زندان‌ها و آیت الله اختری و نیز آیت الله حسینی ضمن اعلام همکاری در برگزاری برنامه‌های غدیری و همایش عدالت از منظر امیرالمؤمنین (ع) به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند .