افتتاح کارخانه تولید دستگاه های کارت خوان با حمایت سپ و بانک سامان

شرکت تندرنور با حمایت پرداخت الکترونیک سامان و بانک سامان و به کارگیری تکنولوژی روز دنیا، موفق به راه اندازی کارخانه تولید دستگاه های کارت خوان شد.

به گزارش خبرخونه به نقل از روابط عمومی پرداخت الکترونیک سامان ، مراسم افتتاح کارخانه تولید و ساخت دستگاه‌های کارت خوان شرکت تندرنور با حضور مدیران ارشد بانک سامان، شرکت پرداخت الکترونیک سامان و جمعی از مدیران ارشد شبکه بانکی کشور در پارک علم و فناوری پردیسان برگزار شد.

هومن سپهری مدیرعامل تندرنور در مراسم افتتاحیه خط تولید دستگاه‌های پوز با تشریح گزارشی از روند عملیات ساخت و بازسازی ساختمان و کسب مجوزهای تاسیس کارخانه از اسفند سال 1399 و اشاره به تاریخچه شرکت تندرنور و فراز و نشیب‌های این شرکت گفت: شرکت تندرنور نخستین شرکت ایرانی بود که موفق به طراحی و ساخت نرم افزار سوئیچ بانکی شد و دلیل افتتاح خط تولید دستگاه‌های پوز را نیاز کشور و شرکت‌های psp به دستگاه‌های کارتخوان و صرفه جویی ارزی دانست.

مدیرعامل تندرنور اظهار کرد: پس از تملک شرکت توسط بانک سامان و با حمایت‌های خوبی که توسط مدیران ارشد این بانک و شرکت پرداخت الکترونیک سامان دریافت کردیم، توانستیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و امروز به بزرگ‌ترین شرکت تعمیرات کارت خوان ایران تبدیل شویم. به طوری که امروز تنها شرکتی هستیم که توانایی تعمیر تمام برندهای کارت خوان اعم از Pax, Verifone, Bitel, Ingenico, Newland, Talento و Sagem را داریم و محدود به برند خاصی نیست و پس از بازدیدهای متعدد با شرکت Newland که دومین تأمین کننده دستگاه کارت خوان در سراسر جهان است به توافق رسیدیم و با انتقال دانش توانستیم نمایندگی این شرکت بزرگ را دریافت کنیم.

سپهری در خصوص افتتاح خط تولید دستگاه‌های کارتخوان گفت: پس از اخذ مجوز هیئت مدیره ما با شاپرک و وزارت صمت وارد مذاکره شدیم و درنهایت مجوز احداث کارخانه و تولید 200 هزار دستگاه کارت خوان و 50 هزار صندوق فروشگاهی در سال را دریافت کردیم و امروز در کمتر از یک سال شاهد افتتاح کارخانه و خط تولید دستگاه‌های کارت خوان شرکت تندرنور هستیم.

مدیرعامل تندرنور با اعلام خبر تولید و تحویل 40 هزار دستگاه پوز از تیرماه 1400 به پرداخت الکترونیک سامان بیان کرد: از اواخر آذرماه تولید روزانه 500 الی 700 دستگاه به 1200 دستگاه در روز افزایش پیدا کرد و ظرفیت تولید سالانه 200 هزار الی 400 هزار دستگاه در این خط تولید می‌باشد.

کارت خوان

حسین واعظ قمصری مدیرعامل پرداخت الکترونیک سامان با بیان این موضوع که پرداخت الکترونیک سامان از شرکت‌های دیگر خدمات سرویس و تعمیر و خرید کارت خوان را دریافت می‌کرد، بیان کرد: با برنامه ریزی و هماهنگی‌های به عمل آمده، گام به گام پشتیبانی دستگاه‌های کارت خوان خود را به شرکت تندرنور واگذار کردیم و سال پیش عملاً تمامی سرویس و تعمیرات کارت خوان‌های پرداخت الکترونیک سامان در اختیار تندرنور قرار گرفت و همین موضوع درآمد بسیار خوبی را عاید تندرنور به عنوان عضوی از گروه مالی سامان کرد.

قمصری در پایان از تلاش برای ورود تندرنور به بازار سرمایه در سه سال آینده خبر داد و گفت: مذاکره با شرکت نیولند در سال 1398 از اخذ نمایندگی این شرکت و راه اندازی خط تولید دستگاه‌های پوز خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر تعمیر سالانه 200 هزار دستگاه پوز را در تندرنور شاهد هستیم و این شرکت صرفا متکی بر روی کارتخوان‌های سپ نخواهد بود. وی ظرفیت شرکت پرداخت الکترونیک سامان را در حدود یک میلیون و صد هزار کارت خوان عنوان کرد و گفت: درمجموع ظرفیت جامعه در حدود 9 میلیون دستگاه کارت خوان است و افتتاح کارخانه شرکت تندرنور فرصت بسیار مناسبی برای این شرکت است که بتواند به ما و دیگر شرکت‌های پرداخت دستگاه بفروشد.

سخنران دیگر این مراسم، علیرضا معرفت مدیرعامل بانک سامان بود. وی در سخنان خود به گام‌های مؤثر بانک سامان برای حمایت و پشتیبانی از تولید اشاره کرد و با ابراز خرسندی از افتتاح این خط تولید گفت: در راستای حمایت از تولید و صنعت ایران توانسته ایم در سالی که شعار آن سال تولید، پشتیبانی­ها و مانع زدایی‌ها است گام‌های مثبت و عملیاتی برای نظام برداریم.

معرفت با اشاره به 54 درصد از پرتفو اعتباری بانک سامان به تولید و صنعت بیان کرد: نگرش مجموعه حمایت از تولید، ایجاد اشتغال، استفاده از دانش متخصصین این مرز و بوم است و خودمان را متعهد و مکلف می‌دانیم که در راستای جهت‌های تعیین شده اقتصادی گام‌های کلانی برداریم.

مدیرعامل بانک سامان درمورد سرمایه گذاری‌های گروه مالی سامان در شبکه بانکی و نظام بانکی گفت: برای تقویت نظام بانکی و بانکداری در مجموعه‌های مرتبط سرمایه گذاری می‌کنیم نه در هر حوزه­ای که سودآور باشد، سامان نیز حضور داشته باشد.

کارت خوان

معرفت در خصوص مجموعه ­های مورد حمایت گفت: مجموعه‌ای مورد حمایت قرار خواهد گرفت که بتواند در تقویت نظام مالی و بانکی نقش داشته و مجموعه بانکی کشور را حمایت نماید و ایجاد اشتغال، توسعه تولید، توسعه صنعت از نگاه‌های اصلی هیئت مدیره و مجموعه بانک سامان می‌باشد.

مدیرعامل بانک سامان با تقدیر از عملکرد سپ در تعداد تراکنش‌ها و کسب رتبه اول این جایگاه در کشور اظهار کرد: در دو دهه اخیر در حوزه بانکداری دیجیتال و تغییرات دیجیتال تغییرات شگرفی را شاهد بودیم که در ده سال اخیر به شدت شتاب گرفت و خیلی از کسب و کارهای بدون واسطه شکل گرفته اند و اینکه مشتریان با ابزارهای الکترونیک مثل کیف پول الکترونیکی، tap to pay و qrpayment آشنا شده اند مطالبه و خواسته آنان است و باید بتوانیم عرضه و پاسخ گو باشیم و از سال 2019 این ابزارها میزان پول فیزیکی را 42 درصد در سطح اقتصادی کاهش داده و 67 درصد از روش‌های پرداخت امروزه از مسیرهای الکترونیک عبور می‌کند که ارزش بازار جهانی دستگاه‌های پوز بالغ بر 70 میلیارد دلار است و این بازار بزرگ می‌طلبید که ما در آن سرمایه گذاری کنیم و امروز ثمره این سرمایه گذاری را در افتتاح کارخانه تولید پوز شرکت تندرنور شاهد هستیم.