ارائه سرویس‌های سازمانی مبین نت در نمایشگاه صنعت مالی

شرکت مبین نت در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت مالی، که نقش قابل توجهی در تحول دیجیتال و به روز شدن صنایع مالی دارد، سرویس های سازمانی را معرفی و ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار خبرخونه ، امیرصالح احیایی مدیرکل فروش سازمانی مجموعه شرکت ارتباطات مبین نت و همراه اول کسب و کار؛ نمایشگاه را در سه حوزه زیر بررسی کرد:

حوزه اول توسط شرکت‌ها و شرکت کنندگان

حوزه دوم زمان نمایشگاه که برگزار میشه

حوزه سوم فعالیت هایی که بعد از اتمام نمایشگاه در دستور کار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد.

وی افزود، شرکت مبین نت فعالیت‌های قبل از نمایشگاه را در حد کمال انجام می‌دهد. مشتریان وفادار و متقاضیان سرویس‌های شناسایی شده را برای تجدید دیدار در ایام نمایشگاه در فضای دیگری همراه با سایر مشتریان دعوت کرده و قراردادها و توافق‌ها در این فضا انجام می‌شود.

احیایی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرخونه درباره بازدیدگنندگان از نمایشگاه صنعت مالی گفت: بازدید خوبی داشتیم و انتظار داشتیم که شرکت کنندگان بیشتری در نمایشگاه حضور داشته باشند ولی متاسفانه بخاطر شرایط کرونا که مجددا رو به افزایش است شرکت مبین نت سعی نمود بیشترین بازدهی را داشته باشد و از این شرایط به نحو احسن استفاده کند.

وی در پاسخ به سوال که مبین نت چند شرکت سازمانی تحت پوشش دارد گفت: مبین نت حدود 30 هزار نود سازمانی در کل کشور دارد و بزرگترین اپراتور بی سیم کشور است، این درحالی است که 30 هزار نود در سگمنت‌های بانک به جز بانک ملی ، در کارگزاری‌ها اغلب کارگزاری‌ها و بورس نیز در سبد مشتریان مبین نت قرار دارند.

احیایی در پاسخ به این سوال که چه سرویس‌هایی در نمایشگاه از طرف مبین نت ارائه شد گفت: ما در نمایشگاه دو سرویس برای مشتریان بورس و بانک ارائه دادیم.

سامانه نظارت تصویری ابری مبین نت (VSaaS) software as a service این سرویس یکی از دغدغه‌های سازمان‌ها حفظ امنیت داده‌های دیجیتال و اموال فیزیکی آن هاست. اتصال دوربین‌های مداربسته به فضای امن و رمزنگاری شده ابری قابلیت جدیدی است که در قالب سرویس VSaaS مبین نت ارائه می‌شود. در این فرایند دو قابلیت فشرده سازی و ضبط لحظه‌ای و آنلاین تصاویر لحاظ شده است. همچنین به لحاظ هزینه، به دلیل داشتن فضای ابری به صرفه و بهینه است.

دسترسی امن و آسان به تصاویر از طریق اینترنت، انتقال تصاویر دوربین‌ها در شبکه امن اختصاصی، کاهش هزینه‌های سازمان با استفاده بهینه از پهنای باند و پشتیبانی از تمامی انواع دوربین‌های مداربسته از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های VSaaS مبین نت است.

مبین نت مهم‌ترین مزیت سرویس نظارت تصویری ابری خود نسبت به محصولات مشابه رقبا را در «آنالیتیک ویدیویی» یا «پردازش تصویری» می‌داند.

سرویس پایش تصویری یا آنالیتیک ویدیویی، در حقیقت سیستم امنیتی بی سیم و میزبانی شده است که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر دوربین‌های مداربسته محل موردنظرشان در سراسر کشور را در نقطه مرکزی به صورت هوشمند و آنلاین کنترل و رصد کنند. با استفاده از این قابلیت حرکت انسان، حیوان و اشیا به صورت هوشمند توسط سامانه تشخیص داده می‌شود. این سرویس می‌تواند همراه با قابلیت ضد مه بودن، بروز هر گونه حادثه مانند آتش سوزی را نیز اطلاع رسانی کند. ضمن اینکه ثبت تردد پرسنل در سازمان‌ها یا ورود و خروج کالا در انبارها نیز از این طریق قابل کنترل است. برای مثال، تصاویر دوربین‌های نظارتی شعب بانک‌ها به صورت یکپارچه ثبت و پردازش شده و به مرکز مانیتورینگ مبین نت منتقل می‌شود. مقدار وضوح تصویر و سایر ویژگی‌ها نیز با توجه به درخواست و نیاز مشتری قابل تغییر است.

شبکه خصوصی مجازی سازمانی (VPN)

محصول دیگر مبین نت که در این دوره از نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه معرفی شده، شبکه داده خصوصی مجازی یا vpn سازمانی است. مبین نت از سال 89 وی پی ان سازمانی را ارائه کرده و هر سال با ارتقای این سرویس، مکانیزم‌های آن را تغییر داده و به روز کرده است و این دوره از نمایشگاه آخرین نسخه VPN سازمانی را معرفی و ارائه داده است. در ارائه این سرویس، به ازای هر مشتری یک مرکز ایجاد می‌شود تا مشتری سازمانی از شبکه ارتباطی امن و اختصاصی بهره مند شود. با توجه به اهمیت امنیت در انتقال داده‌های سازمانی، در این سرویس به مسائل امنیتی توجه زیادی شده تا از تداخل‌های دسترسی جلوگیری شود. این شبکه مستقل از اینترنت و شبکه‌های شهری مخابرات بوده و قابلیت اتصال نقاط موردنظر مشتری را در سریع‌ترین زمان داراست. امکان ارائه خدمات به صورت لایه دو و یا لایه سه، با توجه به نیاز مشتری و افزایش امنیت شبکه و جلوگیری از ورود بدافزارها به شبکه داخلی سازمان از دیگر ویژگی‌های این محصول است.

پلتفرم چندرسانه‌ای تبلیغاتی (Digital Signage)

پلتفرم چند رسانه‌ای تبلیغاتی برای مدیریت محتوا به صورت یکپارچه و متمرکز در شعب مختلف سازمان‌ها و شرکت‌ها است. این سرویس مبتنی بر رایانش ابری است و امکان انتشار و مدیریت محتوا در نمایش گرهای پراکنده را به صورت همزمان فراهم می‌کند.

مبین نت از طریق دسترسی یکپارچه‌ای که به مشتری می‌دهد به کاربر این امکان را می‌دهد که محتوای موردنظر خود را فایل بندی کند. با استفاده از قابلیت این سرویس، کاربران آن می‌توانند محتوای موردنظر برای تبلیغات، پیام رسانی یا اطلاع رسانی‌ها را بر روی تعداد زیادی از نمایشگرها در قالب‌های مختلفی چون ویدئو، تصویر، متن و یا صدا به نمایش بگذارند.

مدیر کل فروش سازمانی شرکت مبین نت در بازخورد نمایشگاه صنعت مالی گفت: بازید بسیار عالی بود علی رغم اینکه تجدید دیدار با مشتریان خوبمون داشتیم و خیلی از دوستان و مجموعه‌های معظمی را میخواستیم ببینیم که فرصت فراهم نمی‌شد و این فرصت در نمایشگاه فراهم شد.

بر اساس این گزارش نمایشگاه صنعت مالی از 2 تا 5 مرداد 1401 در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

برچسب های خبر